Göztepe Soyak Sitesi 15. Blok K:2 D:285 Göztepe
|Randevu Al: 0216 706 23 63
bazal metabolizma hızı hesaplama

BMH Hesaplama

Cinsiyetiniz : Erkek Kadın
Boyunuz (cm) :
Kilonuz (kg) :
Yaşınız (yıl) :
   
Sonuç : ?

Bazal Metabolizma Hızı Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma Hızı (BMH) Harris-Benedict formulü ile bulunur: Bazal Metabolizma Hızı (Erkek) = 66.5 + (13.75 x Ağırlık-kg) + (5.03 x Boy-cm) – (6.75 x Yaş-yıl) Bazal metabolizma Hızı (Kadın) = 655.1 + ( 9.56 x Ağırlık-Kg) + (1.85 x Boy-cm) – (4.68 x Yaş-yıl) Bazal metabolizma hızı ideal düzeylerde olmayan kişilerin mutlaka bireysel beslenme danışmanlığı ve diğer diyetisyen hizmetlerinden yararlanmaları gerekmektedir. Sağlıksız bir metabolizma hızı kilo almaya neden olacaktır.

BMH Hesaplama

Bazal Metabolizma Hızı BMH Hesaplama – Diyet Uzmanı Sağlıklı Zayıflama

Bazal Metabolizma Hızı (BMH), kişinin uyku ve dinlenme halinde, nefes alma, kalp atışı, kan dolaşımı, vücut sıcaklığının belirli bir düzeyde tutulması, terleme, hücre büyümesi ve yenilenmesi, beyin ve sinir fonksiyonları gibi hayati işlevler için gerekli olan enerji miktarıdır.

Aşağıdaki bazal metabolizma hızı hesaplama aracı ile metabolizma hızınızın normal düzeyde olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Metabolizma hızınız yavaş ise diyetisyenlerimizle iletişime geçiniz.

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

Randevu ve Teşhis

Danışanlarımızla ilk randevu, kişiye özel beslenme danışmanlığı hakkında bilgilendirme ve vücut analiziyle beslenme probleminin teşhisi.

Kontrol ve Sonuç Koruma

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon sağlama, elde edilen sonucu koruma.