Göztepe Soyak Sitesi 15. Blok K:2 D:285 Göztepe
|Randevu Al: 0216 706 23 63
kalori hesabı

Kalori Hesaplama

Cinsiyetiniz : Erkek Kadın
Boyunuz (cm) :
Kilonuz (kg) :
Yaşınız (yıl) :
Aktiflik Seviyeniz : Az Orta Çok
   
Sonuç : ?

Kalori Hesaplama Formülü

Kişiden kişiye değişen kalori ihtiyacı, kilonuz, yaşınız ve boyunuzdan da etkilenir. Kalori hesaplanırken bazal metabolik hız formülünden yararlanılır. Kadınlarda bazal metabolik hız: 655 + 9.6 X (kg cinsinden ağırlık) + 1.8 X (santim cinsinden boy) – 4.7 X (yaş) Erkeklerde bazal metabolik hız: 66 + 13.7 X (kg cinsinden ağırlık) + 5 X (santim cinsinden boy) – 6.8 X (yaş) *1200 kaloriden fazla ya da az tüketim yaptığınızda kilo alma ya da verme durumuyla karşılaşabilirsiniz.

kalori hesaplama

Kalori Hesaplama – Günlük Alınması Gereken Enerji

Kalori hesaplama, bir diğer adı ile günlük alınması gereken enerji, bazal metabolizma ve egzersiz ile belirlenen ve kişinin gün içerisinde tüketmesi gereken yiyeceklerinin kalorisini ortaya çıkaran sistemdir. Aşağıda kalori hesaplama aracı ile gün içerisinde yeterli kalori alıp almadığınızı öğrenebilirsiniz. Aşırı ya da az kalori tüketiyorsanız diyetisyenlerimizle iletişime geçiniz.

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

Randevu ve Teşhis

Danışanlarımızla ilk randevu, kişiye özel beslenme danışmanlığı hakkında bilgilendirme ve vücut analiziyle beslenme probleminin teşhisi.

Kontrol ve Sonuç Koruma

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon sağlama, elde edilen sonucu koruma.