Göztepe Soyak Sitesi 15. Blok K:2 D:285 Göztepe
|Randevu Al: 0216 706 23 63
yaşam tarzı

Yaşam Tarzı Değerlendirme

yaşam tarzı değerlendirme

Yaşam Tarzı Değerlendirme – Diyetisyen Yöntemleri

Diyetisyen ve danışan ilişkilerimiz ilk olarak tanışma ve kişinin yaşam tarzını değerlendirme ile başlamaktadır. Diyet ve tedavi yöntemlerine başlanmadan önce kişinin:

  • yeme içme alışkanlıkları,
  • sağlık ve vücut ağırlığı durumu,
  • yapılan analizler sonucunda vücut kompozisyonu,
  • besin seçimi,
  • yaşam tarzı,
  • fiziksel aktivite düzeyi değerlendirilmektedir.

Değerlendirme sonunda kişinin yaşam standartlarını değiştirmeyecek, hastalık ya da rahatsızlıklara neden olmayacak beslenme programları hazırlanır. Beslenme programının nasıl uygulanması gerektiği hakkında kişiye bilgi verilir. Ayrıca kişinin herhangi bir hastalığa sahip olup olmadığı, hastalığın hangi aşamada olduğu öğrenilir. Hastalık türüne ve alınan ilaçlara göre danışanın sağlığını tehlikeye atmayacak beslenme programları hazırlanır ve kişi düzenli takip edilir.

Sağlıklı Beslenmenin Sağlanması

Yaşam tarzının değerlendirilmesi ile belirlenen beslenme programına sadık kalarak kişiye sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılır. Sağlıklı beslenmenin sağlığı koruyucu ve destekleyici etkisinden, sağlıklı beslenme ilkelerinden bahsedilir. Diyetisyen danışanını ne kadar iyi tanırsa; zayıflama, kilo alma ve kilo korunma süreçlerinde daha faydalı çözümler sunar.

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

Randevu ve Teşhis

Danışanlarımızla ilk randevu, kişiye özel beslenme danışmanlığı hakkında bilgilendirme ve vücut analiziyle beslenme probleminin teşhisi.

Kontrol ve Sonuç Koruma

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon sağlama, elde edilen sonucu koruma.